تحریمی دیگر این بار از طرف Gtmetrix

همانطور که می دانید سایت مشهور Gtmetrix.com از بهترین و کار آمدترین ابزار های بررسی سرعت و کارایی سایت های تازه تاسیس و گرفتن مشاوره برای بهبود این موارد می باشد . امروزه جی تی متریکس با ابزارهای رایگان ، به روز و سرور های مختلف در سراسر دنیا کار بررسی و بهبود وب مستران را راحت کرده و به معیار مناسبی برای بررسی سایت ها بدل شده است.

اما به تازگی اگر این سایت رو باز کنید با پیغام عجیبی مواجه می شود مبنی بر اینکه سایت Gtmetrix به علت تحریم های دولتی از 19 می ( 29 اردیبهشت 1401 ) سرویس دهی به کشور ایران رو متوقف کرده و دسترسی بازدیدکنندگان از این کشور را محدود خواهد کرد.

البته این اولین بار نیست که کشور ما با چنین تحریم هایی مواجه می شود و اگر از طراحان سایت و وب مستران بپرسید لیست بلند بالایی از این تحریم ها را برایتان ذکر می کنند.

با این حال به علت عدم وجود ابزار مناسب و با کیفیت خارجی ، یا باید از ابزار های ایرانی موجود مثل واکاو به آدرس www.wakav.ir بهره جست و یا باید به دنبال استفاده از جی تی مترکیس با روش های دورزدن تحریم ها بود .

خوشبختانه با بررسی تیم سئو تسلا به این نتیجه رسیدیم که این تحریم فقط ازطریق آی پی کامپیوتر یا موبایل فرد متصل به سرویس متوجه حضور فرد در ایران می شود و به راحتی با ابزار های تغییر آی پی متداول می توان باز از این سرویس بی نظیر استفاده کرد.

در انتها امیدواریم این تحریم ها به زودی برداشته شده و امکان استفاده عادلانه و برابر همه مردم دنیا از ابزار های آنلاین فراهم شود.

اشتراک گذاری :

مقالات بیشتر

هنر سئو

کسب درآمد از وبسایت به ” هــنــر ” نیاز دارد ، هنری که از صبور بودن شروع می شود و به کسب تخصص های بیشتر

مفهوم بهینه سازی در سایت

سئو یا همان Search Engine Optimization که به صورت خلاصه SEO نوشته می شود به روش های غیر علمی یا غیر اصولی برای افزایش رشته